Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 10% rabatu na pierwsze zakupy oraz informacje o nowościach i promocjach!

JAK DBAĆ O BIŻUTERIEJAK DBAĆ O BIŻUTERIEJAK DBAĆ O BIŻUTERIE

Przedstawiamy kilka prostych zasad właściwego użytkowania biżuterii. Stosowanie się do nich sprawi, że biżuteria będzie długo zachwycała swoim pięknem.

1. Biżuterię należy ściągać do prac domowych, aby nie narazić jej na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania, stłuczenia, obicia) lub chemiczne, które mogą powstać na skutek kontaktu z niektórymi środkami chemicznymi. Biżuterię powinno się ściągać także przed pójściem spać, uprawianiem sportu lub innych zajęć, które mogą spowodować jej zniszczenie. Proszę pamiętać o ściąganiu biżuterii przed kąpielą lub pójściem na basen, ponieważ podczas kontaktu z woda z kranu, morską, chlorowaną może dojść do powstania przebarwień lub utraty połysku, zmatowienia.
2. Należy unikać kontaktu biżuterii z perfumami, dezodorantami, lakierem do włosów i innymi kosmetykami, które pod wpływem reakcji chemicznej mogą uszkodzić powłokę.
3. Biżuterię należy przechowywać  w oddzielnych, zamykanych woreczkach lub specjalnych szkatułkach czy kuferkach. Dzięki temu biżuteria nie będzie narażona na uszkodzenia lub utlenianie. W naszej ofercie znajdą Państwo bogaty wybór akcesoriów do biżuterii.
4. Co pewien czas biżuterię należy odświeżyć. Do tego celu można stosować specjalne szmatki do czyszczenia (tylko do srebra, produktów złoconych nie wolno czyścić szmatkami, gdyż mogą naruszyć warstwę złota) a najlepiej płyny do srebra i złota.