Zapisz się do newslettera, a otrzymasz 10% rabatu na pierwsze zakupy oraz informacje o nowościach i promocjach!

O SWAROVSKI® ELEMENTSO SWAROVSKI® ELEMENTSO SWAROVSKI® ELEMENTS

O FIRMIE SWAROVSKI

Firma Swarovski została założona w 1895 roku przez Daniela Swarovskiego, który pragnąc stworzyć kamienie nieodróżnialne od diamentów, wymyślił specjalny piec do wytopu kryształów oraz automatyczną maszynę do ich szlifowania. Firma rozpoczęła produkcję kryształów o niezrównanym blasku i perfekcyjnym szlifie. Mała szlifiernia szybko rozrosła się do rozmiarów koncernu o zasięgu światowym, a przemysł tekstylny i jubilerski przeżyły prawdziwą rewolucję dzięki kamieniom Swarovskiego. 

Pierwsze i oryginalne logo firmy było w kształcie kwiatu szarotki alpejskiej. Ostatecznie w 1988 Swarovski za swoje logo przyjął kształt łabędzia. Firma systematycznie wprowadzała nowe produkty, które cieszyły się i do dziś cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród projektantów największych domów mody takich jak Chanel, Christiana Dior, Dolce&Gabbana, Chanel czy Louis Vuitton.

Obecnie nazwa Swarovski używana jest przez Swarovski AG i odnosi się do dużego zakresu produktów z precyzyjnie ciętego szkła kryształowego oraz innych luksusowych wyrobów wytwarzanych między innymi w istniejącym do dziś pierwszym zakładzie produkcyjnym w Austrii. Kryształy Swarovskiego mają wszechstronne zastosowanie. Robi się z nich biżuterię, figurki zwierząt, lunety, czy szkła kontaktowe. Wykorzystywane są do produkcji akcesoriów dekoracyjnych: lamp, żyrandoli, kinkietów, uchwytów do mebli, klamek, firan. Używane są również do produkcji odzieży przyozdabianej błyszczącymi elementami, a także do zdobienia telefonów komórkowych oraz paznokci kobiet. Kryształki są także montowane wewnątrz odblasków instalowanych na drogach.

 

SWAROVSKI® ELEMENTS jest brandem firmy Swarovski. Pod tą marką Swarovski sprzedaje elementy do wytwarzania biżuterii, odzieży i dodatków. Są to między innymi kryształy, kryształowe perły, kryształowe aplikacje itd., które są dla nas inspiracją do tworzenia niepowtarzalnej, niedostępnej nigdzie indziej biżuterii, dodatków, elementów dekoracyjnych i wielu innych unikatowych produktów.